Covid -19

Visa aktuali informacija, apie Covid-19 Lietuvoje, skelbiama tinklapyje: www.koronastop.lt 

Apie Covid-19 viruso paplitimą pasaulyje, realiu laiku, galite stebėti: https://www.worldometers.info/coronavirus/

 

2020 m. Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos tema – „Sustabdykime pandemiją: darbuotojų sauga ir sveikata gali išgelbėti gyvybes“ - 2020-04-28

Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) iniciatyva, balandžio 28 d. paskelbta Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Šios dienos tikslas – visame pasaulyje skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas.

Šiemet dėmesys bus skiriamas infekcinių ligų protrūkių darbe problemai, ypač COVID-19 pandemijai. Norima skatinti trišalį nacionalinį dialogą dėl saugos ir sveikatos darbe. TDO naudojasi šia diena norėdama informuoti apie saugios praktikos taikymą darbo vietose ir apie darbuotojų saugos bei sveikatos (DSS) tarnybų vaidmenį. Taip pat dėmesys bus sutelktas į vidutinės trukmės ir ilgalaikį laikotarpį, įskaitant atsigavimą ir pasirengimą ateities iššūkiams, visų pirma integruojant priemones į DSS valdymo sistemas ir politiką nacionaliniu bei įmonių lygmenimis.

Susirūpinimas dėl darbuotojų sveikatos COVID-19 pandemijos metu

Šiuo metu auga susirūpinimas dėl nuolat didėjančių COVID-19 susirgimų kai kuriose pasaulio vietose ir dėl galimybės išlaikyti mažėjantį skaičių kitose. Vyriausybės, darbdaviai, darbuotojai bei jų organizacijos patiria didžiulius iššūkius kovojant su COVID-19 pandemija ir siekiant išlaikyti saugią ir sveiką darbo aplinką. Nerimą kelia ne tik pats virusas, bet taip pat veiklos grąžinimas į įprastas vėžes jį įveikus.

„Mums reikia specialių priemonių, kad apsaugotume milijonus sveikatos priežiūros ir kitus darbuotojus, kurie kiekvieną dieną rizikuoja savo sveikata. Nuotolinis darbas suteikia darbuotojams galimybę tęsti veiklą... Tačiau jie turi turėti galimybę derinti šias darbo sąlygas išlaikant balansą su kitomis pareigomis, tokiomis kaip rūpinimasis vaikais, ligoniais ar pagyvenusiais žmonėmis bei, žinoma, savimi“, – problemas, su kuriomis dabar susiduria darbuotojai iškelia TDO generalinis direktorius Guy Ryderis.

Statistika ir prevencija

Europos Sąjungoje (ES) kasmet apie 164 tūkst. gyventojų miršta darbe dėl su darbu susijusių priežasčių. 5 580 iš jų žūva dėl nelaimingų atsitikimų, o 159 tūkst. – dėl su darbu susijusių sveikatos sutrikimų. Lietuvoje darbe žūsta du kartus dažniau (statybos sektoriuje – beveik 4 kartus dažniau) žmonių negu vidutiniškai kitose ES šalyse. Statistiniai duomenys rodo, kad daugelis darbuotojų ir darbdavių vis dar nežino, su kokia rizika susiduria ir kaip ją valdyti.

Šios dienos proga viso pasaulio nacionalinės valdžios institucijos, profesinės sąjungos, darbdavių organizacijos ir sveikatos srities specialistai organizuoja įvairius renginius. Visi darbdaviai, darbuotojai, profesinės sąjungos, darbo tarybos kviečiami sutelkti dėmesį į darbo vietas: abipusiai bendradarbiaujant peržiūrėti, kaip įmonėje vyksta rizikos vertinimas, pašalinant ar sumažinant darbo vietose pavojus ir įsitikinti ar socialinis dialogas įmonėje padeda organizuoti saugų darbą. Vieną iš šios savaitės dienų įmonių vadovams siūloma drauge su kolektyvu ar jo atstovais pasirinkta forma paminėti žuvusiuosius darbe.

Free Joomla! template by Age Themes